Harry Potter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter World

Virtual magic world.
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Поляната

Go down 
+3
Нейтън Скот
leysy_s
Симс
7 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Дек 03, 2008 9:31 am

Елизабет излезе от замъка и се запъти към полянката,където се провеждаха уроците.Когато стигна до учениците им се усмихна.
-Здравейте,деца.Аз съм Елизабет Ланистър,за някои позната.Ще ви преподавам по Грижа за магически създания.Когато имате домашни искам да си ги пишете,бих желала да не мълчите в часовете ми,а да задавате въпроси.Не обичам само аз да говоря.Като говоря,ако искате си записвайте,ако искате само слушайте.Това си е ваша работа.Няма да ви притеснявам по това отношение.Тази година ще се опитам да ви науча на няколко неща за магическите същества и за ваше добро е да ги научите.Няма нужда да вдигате ръка,но не искам да ме прекъсвате.Когато свърша тогава ме питайте нещо или отговаряйте на въпроса ми.Този предмет не може да се научи с много пергамент,пера,мастило и книги като сте седнали на някое бюро.Грижата се учи тук,навън,сред природата.Нещата се учат,когато видите наистина някое магическо същество.Между другото,който има учебник по Грижа за магически създания леко е сгрешил,че го е взел.Някои уроци ще си съвпадат от там,но много повече изобщо няма да са се появили на тези страници.Няма да вървя по графика на Министерството на магията пък каквото ще да става.Аз ще ви давам цялата информация,която ви е нужно и рядко ще ви карам да четете нещо от там.За ваше разочарование ще имате домашно още от първият час.Искам да ми напишете две кратки...Ъъъ съчинения да кажем.Просто с няколко изречения да ми отговорите какво според вас изучава Грижата и едно съчинение на тема "Кое ми е любимото магическо създание".Няма да оценявам колко е дълго,а дали сте го написали увлекателно.Надявам се да с епостараете.Домашните по Лична сова,моля.А сега,ако нямате въпроси сте свободни,ако имате-с удоволствие ще ви изслушам.
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
leysy_s
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
leysy_s


Female
Брой мнения : 167
Местожителство : London, HeLL
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Дек 03, 2008 8:12 pm

Ъъъ.. а докога е срока на предаване на домашното? Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Дек 03, 2008 9:18 pm

-До следващият ви час.И се надявам да не ме разочаровате-професорката с еусмихна леко.
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeПет Дек 05, 2008 10:13 am

Елизабет вървеше адски бързо.Очите й имаха някаква особена жар в тях-беше бясна.Когато стигна до учениците ги погледна гневно.Точно преди малко бе прегледала домашните им и беше адски недоволна,че много малко са й предали.
-Отлично сте се справили с домашните-почти просъска тя-Нямаше нужда да уважите предмета ми толкова.Започвам с урока,въпркеи че не знам длаи има смисъл-без това няма да ме слушате.Днес ще научим само класификацията.С "Х" се обозначават най- скучните, безполезни и безопасни същества. Следващият вид са "ХХ" сещо безвредни, но за разлика от прдишните от тези има някаква потреба. "ХХХ" са доста интересни животни и компетентен магьосник лесно би могъл да се страви с тях. С "ХХХХ" се класифицират много опасни и изключително интересни същества, за да се справите с тях са ви нужни специални умения. "ХХХХХ" - мога да кажа само, че това са потенциални убиици на хора. Не се опитомяват!- учителката замълча и се загледа в голите клони да дърветата. Само след миг попита - Имате ли въпроси?Ако не-за домашно ще ми напишете за всеки клас по едно животинче или колкото можете.Това е по желание да отбележа.Не искам пак да ви отнемам толкова много точки.
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeПон Дек 08, 2008 11:13 am

Елизабет забърза към полянката,където се провеждаха часовете й.Когато стигна там,учениците се бяха наредили-кой прав,кой седнал на пънче,зема или раница.
-Здравейте,деца.-усмихна им се тя-Как сте днес?Как мина първата ви семдица тук?
Всички поклатиха рамене или промърмориха "Добре".
-Отлично тогава.Сега е време за урока ни.Днес ще учим за погребината.Някой да е чувал за нея?
Някакво момиченце с обади.
-Но това същество го няма в учебника.
-Казах ви,че нито ще вървим по плана,нито по учебника.Ще ви преподавам каквото на мен ми скимне и каквото мисля,че ще ви е интересно.
-Но това,което вие ще преподавате няма ли да е по-опасно щом го няма в учебния план?
-А аз за какво съм?Каквото ви покажа значи знам как да с еоправя с него.Не се притеснявайте за това.Та някакви други въпроси?
Децата поклатиха глава,но някои изглеждаха така сякаш са готови да си тръгнат.
-Все пак някой да е чувал за тях?-гробна тишина-Да, няма как да сте чували за него, освен ако не живеете в Русия или Североизточна Европа. Защото именно там ги наричат така. въпреки че са разпространени вече повече и от домашната муха. Погребините са вид демон. Доста смешни при това. Нека ви покажа за какво имам предвид – учителка размаха пръчицата си и се появи пред смаяните погледи на децата едно същество, високо не помече от 1 фут. То не беше в клетка, нито пък имаше каишка. Просто стоеше и зяпаше тъпо, мигайки усърдно. Малкото му сиво телце приличаше много на човешко, но с удължени кучешки зъби и огромен череп. Сякаш си бе овило пет пласта тюрбан на главата. Тялото му бе космато, а главата гладка и сивкава. Вираж не продума, просто тръгна сред учениците, а демонът тръгна кротичко след нея, придържайки се в сянката й. Тя повървя из редиците, а демончето не се откъсваше от сянката й.-Защо мислите че прави това? Колкото и странно да ви звучи, то ме преследва, за да ме изяде.
Класът бурно се разсмя, но в следващия миг Ланистър спря и се наведе, а демончето яростно скочи върху нея опитвайки се да я захапе. Ярка светлина избухна пред погледите на децата и съществото се намираше в клетка.
-Това е много характерно за тези демони. Дебнат и преследват хората, а когато те са най-оязвими нападат. Погребините изглеждат като камъчета, ако се свита до земята и стоят неподвижно и са способни да следват плячката си с часове без да се изморят. Естестевно с тях може много лесно да се разправяте – просто проклание върши прекрасна работа. А и един ритник дава добри резултати. Имате ли въпроси?
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Нейтън Скот
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Нейтън Скот


Male
Брой мнения : 495
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeПон Дек 08, 2008 12:24 pm

Нейтън вдигна ръка, а преподавателката му се усмихна и заговори:
-Да, кажи?
-Ами, имаме ли домашно? -попита Нейт
Върнете се в началото Go down
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeПон Дек 08, 2008 7:00 pm

Елизабет Ланистър се усмихна леко снизходително.
-Не,нямате абсолютно никакво домашно.Е,щом нищо повече не ви е любопитно сте свободни.Казах ви,че предпочитам да ми зададете някакъв тъп въпрос отколкото никакъв.Малко съм разочарована.Е,може да тръгвате,освен ако нещо не ви е хрумнало.
Професорката се усмихна съвсем леко и загледа как повечето си прибират нещата.
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Дек 10, 2008 10:33 am

Елизабет се запъти към полянката-убавата зелена площ,на която се провеждаха часовете й.Там още нямаше никого,защото бе доста рано.Жената замахна с пръчката си и пред нея се появиха 5 клетки вътре с малки същества.Това бяха погребините на професорката.Бяха още много малки,едва бебета.Все пак трябваше да има и практика.Елизабет видя как откъм замъка се приближават учениците.Когато пристигнаха при нея и видяха клетките изгледаха леко подозрително.
-Здравейте,деца!Днес ще имаме практика.Ще трябва да нахраните тези животинчета.
-Да ги нахраним?-учуди се почти в истерия едно от момичетата
-Да,и да ги разходите след това.Аз ще ви наблюдавам,така че няма опасност някой да умре.
Децата изгледаха ужасени,когато чуха думата "умре".
-Ето там на оня пън-тя показа един доста голям пън-са наредени чинии с дробчета,пържоли,сурово месо,плодове,зеленчуци.Разберете сами с какво се храни.След това ще ги разходите като аз ще отворя клетката,а вие ще вървите малко по напред.Ще направите една обиколка,и не спирайте докато не се приближите до мен.Така ще е най-сигурно ще няма да има опасност за вас.Понеже клетките са пет ще ри разделя на по 4 ученика.Вие сте 19,но...ще се оправим някакси.Сега ви казвам как ще се сформирате в групи,как ще работите:

Първа клетка:Кияра Дърнс,Хърмаяни Грейнджър,Нейтън Скот,Лейси Белиум
Втора клетка:Рейчъл Потър,Каталина Престън,Шпроте Каулиц,Изабела Соун
Трета клетка:Рейвън Максуел,Фреди Бъкстрийт,Вайълет Милмор,Кейтлин Фетърболт
Четвърта клетка:Клериън Даймънд,Джесика Уизли,Кристиан Джеймс,Мишел Милът
Пета клетка:Джесика Грейнджър,Емили Стюърт,Дженифър Гелър

Упътване:В постовете си е хубаво да включите действията и на другите ученици от групата ви.Е,бегло,но все пак ще работите заедно!Храненето става общо(от цялата група),а за разходката един по един.Моля,без да пишете,че погребината ви е наранила(стигайте до леко одраскване някъде,нищо повече).Ако имате въпроси как точно да напишете поста-в темата въпроси.
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
krischeto_radcliffe
Ученик от Грифиндор-1 курс
Ученик от Грифиндор-1 курс
krischeto_radcliffe


Female
Брой мнения : 569
Age : 33
Местожителство : Somewhere...
Registration date : 13.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Дек 10, 2008 4:56 pm

Рейчъл и Бела се спогледаха.След което заедно със Шпроте и Каталина си казаха по нещо и застанаха до пъна с храната.Дълго време се чудеха с какво се храни тяхната погребина.След което всяка от тях взе по нещо...Бела взе сурово месо,Рейчъл пържоли,Шпроте на свой ред взе зеленчуци,а Каталина -плодове.Четирите момичета се приближиха до клетката на погребината...Бела първа подаде суровото месо леко уплашена на създанието и то го изяде...
- Браво Бела-каза 'и Рейчъл и се усмихна...
- Пробвай сега ти-отвърна Шпроте на Каталина.Момичето подаде плодовете и погребината изяде някой от тях....
- Е явно е капризна-усихна се Потър...
На свой ред Рейчъл пристъпи и подаде пържолите,животинчето ги изяде без да се замисли...
- Ти си Шпроте-усмихна се Бела
Каулиц пристъпи напред и подаде зеленчуците на създанието...То обаче направи крачка назад и дори не направи опит да ги опита.
- Ето,дой му от това-подаде една пържола на Шпроте,Рейч
- Мерси-момичето я подаде на погребината и се усмихна....
Професора ги наблюдаваше острани,докато храненето приключи..
- Сега е време за разходка-каза тя...-Коя от вас ще е първа?
- Може ли аз?-попита с усмивка Рейч
- Разбира се госпожице Потър,заповядайте...И помнете не спирайте докато не се приближите до мен
- Да професоре-каза с усмивка момичето.
Тя тръгна бавно и доста неуверено,беше малко смутена от това че погребината може да и направи нещо,но все пак продължаваше.Беше на средата на обиколката когато забави крачка...Сякаш се бе поуспокоила малко и не изпитваше толкова страх колкото в началото....
- Госпожице Потър по-бързо -каза професора...
Момичето за миг насочи вниманието си към останалите,но веднага се окопити и се съсредоточи върху разходката и погребината.Оставаха около 2-3 метра до края на обиколкката,Рейчъл вече се приближаваше,когато доволна че ще успее за миг почти спря....
- Ауу-извика момичето и всички се обърнаха да видят какво става...
- Рейчъл-извика Бела...
- Нищо ми няма боре съм-стискаше зъби момичето решено да завърши обиколката...
- ДОбре ли сте госпожице Потър-попита професора,като видя драскотината на ръката 'и..
- Да,професоре-каза виновно тя...-Съжелявам че спрях...
- Няма нищо-каза професора-Важното е че си научила урока си...Наистина ли не те боли...
- Всъщност малко,но ще ми мине...
- Доста смелост показа,очаквах да пуснеш погребината и да се затичаш насам,но явно съм сгрешила...
- Аз....трябваше да внимавам повече
- Добре,сега всички върнете съм към задачата си...Госпожице Потър трябва да идете до болничното крило да ви превържат...
- Няма нужда..Наистина съм добре...Ще изчакам да свърши часа...
- Добре,седнете на дървото и изчакайте останалите от групата ви да изпълнят занятието...
Рейчъл седна на дървото и зачака за да види как ще се справят Бела и останалите.Тя погледна драскотината "Нищо ми няма...Ще ида да ме превържат и ще се правя"-помисли си,след което се сви,облегна глава на краката си,наблюдавайки как се справят с разходката останалите...
Върнете се в началото Go down
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile
Spunk
Ученик от Грифиндор-1 курс
Ученик от Грифиндор-1 курс
Spunk


Female
Брой мнения : 499
Age : 29
Местожителство : Forks (:
Registration date : 17.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Дек 10, 2008 5:08 pm

-Може ли и аз да опитам? - попита Бела.
-Да,да Соун... давай.
-Ухх... - простена Бела погледна животното и и тръгна.
-Давай Бела. - ухили се Шпроте.
-Ще успееш. - каза Каталина.
Бела въздъхна още един път...вървеше с нормална крачка и гледаше животното...беше си страшничко.
За миг тя омести поглед от него и погледна Рейч която й се
усмихваше и това беше грешка.Бела се спъта,животинчето се ядоса и я
удра по ръката.
-Охххх... - простена момичето.
-Изабела?Добре ли си ? - паникьоса се преподавателката.
-Бела...
-Да,да... нищо ми няма,да,добре съм. - каза Бела и направи знакс на
учителката да си остане на мястото,защотот тя се беше запътила към Бела.
Момичето привърши обиколката и предаде животинчето на Шпроте,а професора вече беше при нея.
-Изабела!Гледай си в краката докато ходиш! схока я учителката.
-Съжалявам професоре. - промълви Бела едва-едва,ръката наистина я болеше.
-Няма да стане така! - викна учителката. - Ти и Потър в болничното крило!
-Но...
-ВЕДНАГА!
-Добре професоре. - кимна Бела и отиде при Рейч след което двете момичета се запъти към замъка.
Върнете се в началото Go down
Нейтън Скот
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Нейтън Скот


Male
Брой мнения : 495
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Дек 10, 2008 5:35 pm

След успешните опити на Грифиндорките, дойре ред и на останалите. Нейтън, Хърмаяни, Кияра и Лейси се приближиха до клетката в която беше тяхната погребина. Четиримата започнаха да избират с какво да нахранят съществото, но накрая взеха от всичко по малко. Нейтън взе пържоли, Кияра взе плодове, Хърмаяни сурово месо, а Лейси взе плодове. Сега оставаше да ги нахранят. Нейтън се приближи до животинчето и пусна пред него две пържоли. Без да чака погребината ги изяде веднага. След него беше дошъл ред и на Кияра, която хвърли плодовете доста предпазливо. Погребината изяде и тях.
-Твой ред е. -обърна се Нейтън към Хърмаяни, която пусна суровто месо пред създанието, което изяде и него.
Накрая оставаше само Лейси да му даде зеленчуците, но създанието се отдръпна на зад, очевидно не обичаше зеленчуци. Четеримата се усмихнаха.
-Браво! -каза Проф.Ланистън -Сега е време за разходката. Кой от вас ще е първи?
След като никой от останалите, не каза нищо, Нейтън погеда професора и каза:
-Може ли аз?
-Да, разбира се. -отвърна му тя с лека усмивка.
Нейтън се приближи до животното и тръгна с лека походка, като внимаваше създанието да не го нарани.
-г-н Скот не забравяйте, че трябва да стигнете до мен. -извика Проф.Ланистън.
Поляната беше доста голяма, а пространството до преподавателката не беше малко. Очевидно щеше да е доста дълга разходка. Нейтън се орбъщаше от време на време, за да види колко път е извървял. Не оставаше много, когато погребината го одраска по ръката, която започна да кърви, но Нейтън се опита да се сдържи, за да не получи слаба оценка. Усещаше как кръвта се стича по ръката му, но той не обръщаше внимание на това. След няколко минути той стигна отново до Проф.Ланистън и остави погребината отново в клетката и.
-Брвао г-н Скот. -каза преподавателка, но след малко погледа и се спря на окървавената ръка на Нейтън.
-Какво е това?
-Ъм, това е кръв. -започна да се смее Нейтън.
-Отивайте в болничното крило, веднага. -каза професорката.
Нейтън съзря Рейчъл и Бела, които също бяха одраскани от съществото. Без да чака второ нареждане, момчето се приседени към двете момичета, и тримата тръгнаха към болничното крило...
Върнете се в началото Go down
nimphadora_tonx
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
nimphadora_tonx


Female
Брой мнения : 130
Age : 31
Местожителство : София
Registration date : 13.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Дек 10, 2008 8:53 pm

Шпроте пое животинчето от Бела
-Бела,добре ли си?
-Да...да,добре съм - отговори момичето и заедно с Рейч се запъти към замъка.
Останаха само с Каталина
-Добре,давай,ще се справиш - каза Каталина
Шпроте кимна притеснено и тръгна.
Вървеше бавно и неуверено,подканяна от професора
-По-бързо,госпожице Каулиц
-Амм,да,добре
Момичето,прехапало устни,се извърна към Каталина,която наблюдаваше с останалите
-Дано се справя,дано се справя...
Тя продължи да крачи,малко по-бързо с погребината до себе си
След минута,която трая сякаш цяла вечност Шпроте стигна до професор Ланистър,която се усмихна
Шпроте се приближи до Каталина и й предаде погребината
-Ще се справиш,успех...
-Благодаря...
Върнете се в началото Go down
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСъб Дек 13, 2008 12:57 am

Елизабет чакаше децата навън.Днес им бе подготвила нещо доста по-необичайно и може би страшно.Надяваше се че няма да ги е страх от съществото,което според нея беше много сладичко.Професорката видя как децата наближават откъм замъка и приготви речта си.Децата стигнаха.
-Здравейте,настанявайте се.Оставете си тук чантите и останалите неща.Днес ще навлезем в Забранената гора-шокирани лица-Не се притеснявайте.-невярващи физиономия.”Тая е луда”-мислеха си много от тях-Хайде,нищо няма да ви стане.Няма да ви покажа нищо,което да ви изяде след прекрасните резултати от миналия час.-някои деца тръгнаха по-уверено от други,които стояха още на местата си.
Професор Ланистър занавлиза навътре и учениците нямаха избор.След дълго вървене и някое и друго падане от страна на учениците,групата стигна до една полянка обградена с пънчета и само една пътечка-откъде идваха.
-Седнете,моля.-децата се настаниха неуверено-Е,надявам се психически да сте подготвени за това което ще видите-това не вдъхваше доверие-Урокът ни се отнася за...-кратка пауза-звездните вълци.Чували ли сте за Сириус?-някои кимнаха- Това е най-ярката звезда, алфата от съзвездие Колямо куче. Тези от вас които посещават астрономия сигорно знаят това. А останалите вече го научиха. Ако се питате защо го учим това, е... причината е много проста. Сириус, както и двете съзвездия Голямото и Малкото куче, всъщтност са тясно свързани със звездните вълци. Още от древни времена тези същества са бдяли над скрити съкровища и са били пазители на най-големите световни богатства. Те представляват кучеподобни животни. Доста по-едни са от кучета, за това ги наричат вълци, но анатомично се доближават много повече до домашното куче. Във всяко положение те са поне 5-6 метра високи. Аз ще ви покажа едно такова куче, но искам да запазите пълно спокойствие. Звездните вълци не са опасни, не нападат, а този конкретно е адски кротък.
Това че са високо най-малко 5-6 метра ужаси първокурсниците,но се опитаха да изглеждат спокойни.Професорката им намигна и отпраши нанякъде.Децата стояха сковано на местата си,някои шепнеха нещо един на друг.След около 3-4 минути,се чуха стъпки и чупене на храсти.Пред учениците се появиха професорката им по ГЗМС и едно мастиленосиньо куче.Очите му светеха ярко,като звезди с бяла светлина
-. – Както сами виждате е доста едричко за да се нарече куче. Интересното е, че тези вълци могат да летят. Без криле и без нещо кой зане какво, просто левитират и то много на високо. Много отдавна звездните кучета летели в небесата, заставали над съкровището, което им било отредено да пазят и цяла нощ не мърдали. Самите кучета ставали невидими, сливайки се с нощтното небе. Само техните очи светели като звезди в небето. Според легендите, очите на техния водач светели толкова ярко, по-ярко от която и да е друга звезда. Той всяка нощ стоял на едон и също място в небето, пазейки най-голямото съкровище на света. Той и до ден днешен не е напуснал мясотто си. Неговите очи представляват звездата Сириус. А фигурата му се нарича Голямо куче. Разбира се това е мъгълска легенда. Истината е, че ако имаше такова куче то би било на поне 10 000 години, а звездните вълци не живеят толкова дълго. През деня те спят, в пещери, дълбоки пропасти, каньони, гъсти гори, на всякъде, където биха могли лесно да се скрият. Много неща могат да ви нападнат докато се разхождате, тези вълчи не се сред тях. Те са до голяма степен разумни и не биха нападнали без причина. Ако желаете да знаете как да се защитавате, то това не е чак толкова лесно. Най-добре да се използва магия за огън, защото като всички животни и тези се пазят от него.Хм...А сега ако искате може да го помилвате.Аз съм до него и няма как да го изнервите.Ще ви разбера,ако нямате желание,разбира се.Въпреки това стойте тук докато не се изредят всички,които искат.След това аз ще ви върна обратно на полянката.

Упътване:Напишете РП,в което ако искате може да включите само момента когато отивате до вълка,когато се страхувате да го пипнете или още отначалото(при условие че ще стигнете докъдето го милвате или-не).Ако имате въпроси може да ги зададете в темата въпроси.
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
krischeto_radcliffe
Ученик от Грифиндор-1 курс
Ученик от Грифиндор-1 курс
krischeto_radcliffe


Female
Брой мнения : 569
Age : 33
Местожителство : Somewhere...
Registration date : 13.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСъб Дек 13, 2008 4:18 pm

Рейчъл слушаше с увлечение разказите на професора,като изключим че беше малко смутена когато учителката и се върна с животното.Момичето не бе сигурно дали иска да направи опит да погали вълка.Тя наблюдава няколко ученика от Рейвънклоу,единия от който се изплаши още преди да е докоснал животното.Професора попита няколко път има ли други желаещи и Рейчъл реши да опита.Все пак успя да разходи погребината,въпреки че се сдоби с драскотина.
- Искам аз професоре - вдигна ръка момичето
- Приближи се Рейчъл-кимна учителката.
Потър стана от мястото си и с бавни неуверени стъпки се приближаваше към животното.Когат най-накрая стигна и погледна вълка в очите момичето се разколеба. "Хейде Рейч,стигна дотък,не се отказвай..Запази самообладание" каза си тя наум и клекна до животното
- Не се страхувай Потър -усмихна 'и се преподавателката. - Аз съм тук,янма опастност.
Рейчъл затвори очи и бавно протегна ръката си към създанието.Едва когато усети че ръката 'и е връху гърба на вълка и го погали няколко пъти уплашено тя отвори очи.Момичето се усмихна и този път по-смело погали животното.Потър беше толкова доволна от себе си.В продължение на няколко минути тя остана галейки животното,което сякаш нямаше нищо против компанията 'и.
- Видя ли,няма нищо страшно - усмихна с еучителката.Рейчъл кимна с глава и когато за последно протегна ръката си да докосне създанието каза тихо "Чао приятел".Тя се изправи на краката си и щастлива се върна на пънчето на което беше седнала преди.
Върнете се в началото Go down
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile
Нейтън Скот
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Нейтън Скот


Male
Брой мнения : 495
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСъб Дек 13, 2008 5:50 pm

Нейтън стоеше на един пън, и внимаваше да не заспи, защото не беше спал от доста дълго време. Той наблюдаваше опитите на съучениците си, и си мислише как ли би се справил той. След успешния опит на Рейчъл, Нейтън вдигна ръка:
-Може ли аз да опитам професоре?
-Да г-н Скот -подкани го тя, за да излезе напред.
Нейтън се изправи и с бавна походка, тръгна към вълка, като внимаваше да не го стресне и той да му направи нещо.
Момчето обичаше магическите създания, освен злите. Въпреки от плашещия външен вид на някои магически екзимпляри, те бяха доста мили, дружелюбни и безобидни.
-Не се притеснявайте г-н Скот -каза проф.Ланистър -няма да ви направи нищо.
Нейтън се приближи до животното и вдигна ръката си нагоре, като започна да го милва по козината на гърба. Козината му беше мека и пухкава, а самият вълк като че ли се радваше. Нейтън се почуства някак си странно привързан към това създание. Обикна го още от първият път. Той погледна в големите му учи, и на устните му се появи усмивка.
-Чао. -каза той. -Надявам се, че скоро пак ще те видя.
Нейтън се обърна и с усмивка седна на мястото си.
Върнете се в началото Go down
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeПон Дек 15, 2008 8:18 pm

Този път часът щеше да се проведе на обикновената полянка.Когато децата научиха това не бяха радостни-явно желаеха пак да влязат в гората.
-Обещавам ви,че занапред ще видите още такива същества и ще ви водя на странни места,но този час съм ви подготвила нещо друго.Ще ви пусна едно кратко изпитване-тя показа малко листче-Не е сложно и мисля,че ще се справите.

Код:
1.Къде е най-известна погребината?
2.Опишете погребината външно.
3.Колко са високи звездните вълци?
4.Как летят звездните вълци?
5.Как са класифицирани магическите създания?

Всеки получи по едно такова листче.
-Когато свършите ми го предайте и сте свободни.


Пратете ми отговорите по ЛС! Smile
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeНед Дек 21, 2008 1:18 pm

Елизабет чакаше децата на поляната.
-Бързо,бързо!-подканяше ги тя да се настанят.
-Днес ще вземем два урока.Единият е за драконите,другият за сфинкса.Съжалявам,че вие ще си изпатите от моето отсъствие,но се налага,за да не изпускаме.Моля,записвайте си.умата "дракон" е старогръцка по поизход и означава "змия, змей", което предопределя външния вид на елинските дракони - те са огромни змии.Тези невероятни създания притежават и магически способности.Най-известен от тях е грозния звяр, който пази Златното Руно.От римската епоха е най-известния драконоубиец - мъченика от времето на император Диоклетиан свети Георги, който е и патрон на Англия.През Средновековието драконите стават доста по-живописни и опасни от античните змейове. Те вече си имат криле, лапи, нокти, огнен дъх и още смъртоносни атрибути, които правят живота на Рицарите на Кръглата Маса, а и на много други герои, доста труден. Един от най-коварните дракони е Фафнир, някога бил джудже. Заграбил съкровищата на рода си, той приема новия си вид, за да пази по успешно богатствата си. Край на живота му слага героя Сигурд. Това е описано в "Песента на Нибелунгите".Дори и той обаче бледнее пред Косматия Звяр - ужасяващо изчадие, което освен, че бълва огън е покрито и от гъста, непробиваема четина, от която отвреме-навреме се изстрелват и противните му отровни и остри като стрели косми. И той обаче бил убит, след като му разрязали опашката.Паралелно с драконите, множество змейове също вгорчавали живота на други герой. Ламбтънската змия например се съединявала, колчем някой успявал да я съсече. Находчив млад английски рицар обаче я нарязал по течението на реката, частите не успели да се съединят и палавата животинка умряла.Не така просто стоят нещата с дебелия и братовчед Йормунганд, известен повече като Вселенския Змей. Той, според легендите на викингите, спи, опасал цялата земя и когато се събуди, прави прочутите дракари на трески. Мита гласи, че Йормунганд и вечния му враг бог Тор ще се избият взаимно в деня на Залеза на Боговете.На фона на тази картина, източните дракони са изключително миролюбиви същества, макар да са не по-малко могъщи.В Китай те са пазители на дъждовете.Както и хората са много различни,така и драконите са зли и добри.Има дракони,който са ужасни създания, носещи разруха,въпреки че и дълбоко в тях може да се крие доброта като дарконът Аграделеус,които показва и хубави черти в характера си, помагайки на едно момиче срещу злите и врагове.Понякога те са благородни и величествени,а друг път дракона е просто една голяма, хищна и не много умна птица, която обаче за нещастие е неуязвима за магии и трудна за кълцане.Добри срещу лоши дракони се изправят също са се изправяли едни срешу други.Драконите са много сложни магически създания,но нашата работа тук е да вникнем в самите тях и да разберем нещо за животът им.Драконите, независимо добри или лоши, са символ на независимост, могъщество и несъобразяване с каквито и правила. Освен това те са древни, пазят много стари тайни и имат знание, което надхвърля човешките представи. Съчетано с тяхното безсмъртие, това ги прави всичко, което обикновените хора (и други същества) не са.
Сега ще ви кажа домашното за този урок.Искам да ми напишете есе за драконите.Все ми е едно на каква тема,но да е поне 10 реда.А сега продължавам със сфинкса.Трудно е да намерим по-чудовище спо-дълга история от сфинкса.Величествено същество с лъвско тяло,глава и бюст на човек.Той присъства в легендите от 5 хилядолетия.В древен Египет,където се появил,сфинсът бил символ на царската власт,плодородието и отвъдния живот.Изображениео му често се свързвало с ежегодното прииждане на Нил,което носело живот на сухата египетска пустиня,и статуи на сфинксове били поставяни пред повечето гробници и храмове.Сфинксът е чудовище, дете на Тифон и Ехидна.Той има лице и гърди като жена, тяло на лъв и крила на птица. Живеел е в гората, близо
до град Тива. Той задавал на всеки преминаващ въпроса: „Кое е това същество,което сутрин върви на 4 крака, денем на 2, а вечер на 3?“ и който не отговарял вярно, бивал убит. Много хора загинали така, включително и сина на цар Креонт.Съкрушеният от мъка цар обявил, че ще даде ръката на дъщеря си Йокаста на този,
който отърве града от това чудовище. Със задачата се справил Едип. Отговорът бил човек в трите
различни етапа на своя живот - като е бебе ходи на 4 крака, като е в зряла възраст - на два, а като остарее си помага с бастун. Побеснелият сфинкс скочил в пропастта и умрял. Този мит обаче е по-късната версия на първоначалния, в който се казва, че чудовището се наричало Фикс. Живеело в гората Фикион, в Беотия.Нейни родители, според Хезеод, били Орфо и Ехидна.Името Сфинкс възникнало по-късно, може би от близостта с глагола σφινγω-удушавам, а самия образ-под малоазийско влияние е придобил вида на полужена-полулъвица.
За този урок искам да си съчините историйка със сфинкс.Надявам се да се справите добре.Домашните по ЛС.Срока е до другата събота.
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeПон Дек 22, 2008 10:40 pm

Професорката отново беше на поляната и чакаше учениците си.Когато всички се събраха,тя се усмихна и започна.
-Днес ще се запозанем е един полукон, полуорел. Сещата ли се как се казва това създание?
Почти всички отговориха едновременно:
-Хипогриф!
-Точно така. Хипогриф.Искам днес да сте изключително внимателни и предпазливи.Илиус е сравнително кротък за хипогриф, но това не бива да ви подвежда дори за секунада, защото тези същества са смъртоносни и могат да представляват сериозна заплаха за вас. Казвам ви това не за да ви изплаша, а за да ви приготва и да ви накарам да сте възможно най-смирени и кротки по време на този урок. Сега, движейки се възможно най-тихо ме последавйте в гората.
Малката групичка мина по полянката и навлезе в гората. На малка полянка след дърветата децата видяха завързано за дебела верижка едно същество подобно на кон. Когато то ги забеляза, разпери крила, изправяйки се на задните си крака и сило изкрещя с пронизителен писък на птица.
-Деца, това е Илиус. Той е сравнително млад хипогриф, за това реагира пресилено на непознати. Съветвам ви да не се доближавате до него, нека свикне с нашето присъствие. А през това време можем да започнем с урока.
Вие виждате, че хипогрифът е едно същество, с масивни нокти, служещи за лов. Човката им е издължена и леко закривена надолу. Над ушите има няколко по-дълги пера, които саздават илюзията за ушна мида. Очите са жълти или кафеви. Цвета на тялото варира от кафяво, през сиво до черно, много рядко бяло, а перата обикновено са сиви с черни крайчета, но може и да са изпъстрени с черни петна. Крилата стигат в размах до 3-4 метра.
Хипогрифите са същества с много голямо чувство за гордост и чест. За това сега ще ви покажа как да се приближите към хипогриф. Винаги дръжте главата си наведена ниско и погледът сведен надолу, така показвате почит –Ел се преви на две и напарви няколко крачки напред. Илиус изпръхтя шумно, което я накара да спре за момент, а после да напарви още няколко крачки. Сега тя се изправи и се поклони грациозно. След секунда хипогрифът се поклони в отговор, свиваки предната си лапа. – Този жест значи, че той вече ви има доверие. Запомнете, ако хипогрифът не се поклони – бягайте колкото можете по-далеч. Съветвам ви да поопражнявате малко поклоните преди да се пробвате с Илиус. Забелязахте ли как той изпръхтя? Това е знак за нервност, също както и риенето с нокти на земята. В момента той е неспокоен, защото още не е свикнал с толкова много наблюдатели. За това бъдете предпазливи. Изчакайте, докато чеуте равното издишане и вдишване. Това значи, че съществото е спокойно. Ако сведе глава към вас, не се дърпайте рязко, това просто значи че иска да го погалите. Хипогрифите са социялни животни и жилеят на групи от по 7-8 екземпляра.Те могат да бъдат обяздвани, но само то опитни магьосници. За ваше щастие Илиус екротък и след като свършим с урока, който има достатъчно смелост може да напарви едно кръгче с мен и Илиус.Хипогрифите са месоядни. Хранят се предимно с малки гризаци и птици, като много често нападат нещо по-голямо от сърна. Любимото им месо е заешкото, но с удоволствие похапват и плодове.Тези същества са много интересни, защото не снасят яйца, а износват като бозайниците малките си. Бременноста продължава 8 месеца и малкото се ражда напълно развито и веднага се зиправя на крака.Хипогрифите са широко разпространени в Европа, Америка и азия, срещат се и в Австралия и африка, но по-радко. Обичат умереноконтинентален кмилат. И населяват гористи местности.Това е което трябва да научите за следващия път, а сега можете да пробвате до колко добре се покланяте. Приближавате се един по един и се изчаквайте. Който иска да го поязди да изчака отстрани.


Упътване:Пратете ми на лично съобщение РП как се покланята и ако сте се усмелили и как изчаквате и после го яздите за кратко.Гледайте да не наранявате героите си.Това ви е домашното Smile
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeПон Яну 05, 2009 10:39 am

Елизабет стоеше на полянката,очаквайки децата да пристигнат.След около 15 минути стоене,те дойдоха.Не че бяха закъснели-просто тя бе подранила много.
-Съберете се,моля!-провикна се професорката.Искаше от тях да направят нещои като полукръг около клетката,която стоеше пред нея и пред тях.Беше покрита с бяло платно и това ги правеше нетърпеливи.Всичко стана бързо.Когато се наместиха,жената дръпна театрално плата от клетката,която бе висока колкото нея,и децата видяха няколко златни топченца вътре-те летяха.
-Днес,може да се каже,ще си гооврим за куидич-доста от децата се ухилиха.Явно това им харесваше.
-Това да не са...сничове?-попита някакво дребно момиченце май от Грифиндор.
-Не,мила.Мисля че сничовете не спадат към науката Грижа за магически създания-всички се засмяха,даже и грифиндорката-Това всъщност са сниджети.! Сниджетите са малки златни птички, които се срещат в цяла Европа. В интерес на истината предпочитат по - южните части на Европа, което преполага по - топлолюбивите им предпочитания към место обитание. Това обаче не значи, че не могат да издържат на студ. Сниджетите са страшно непретенциозни птички към температурите, което е странно като се има под предвид колко са дребнички и изнежени. Телцата им са почти идеално кръгли и единствените издатини са двете им късички краченца, завършващи с остри нокти, малката им човка и двете им издъжени тънки крилца, чиито размах достига около десет сантиметра, макар че самото им телце е малко по – голямо от орех. Хвърчат с изумителна скорост, която, както и посоката на летене, могат да сменят мигновено до абсолютно спокойно състояние, което перфектно се вижда и имат малки червени очички, подобни на рубини. Хранят се малки насекоми... понякога и с цветовете на каменните цветя...
-И какво общо имат с куидича?-изнерви се някакъв рейвънклоуец.
-Щях да стигна и сама до там,но нищо.-усмихна се тя.Явно настроението й не можеше да бъде свалено от трона си.-Има много общо с куидича!те са били сничове! Сами видяхте удивителната скорост, с която летяха. През 1269 година Барберус Брадж от Магическия съвет пуска в игра сниджет като предлага награда от 150 галеона за състезателя, който успее да го хване. Това правило става популярно и така в куидича се въвежда поста търсач, а търсача хванал птицата печели 150 точки за отбора си, познато Ви е нали!? По – късно през годините обаче се забранява ползването на живо същество поради няколко причини... – учителката млъкна за малко, отвори вратичката на клетката и улови една от птичките.Тя извади малкото жълтурче и го приближи към децата.След това заговори отново-Първо защото е нехуманно и птицата може да пострада и второ, защото сниджетите вече са на изчезване. Всъщност по време на мачове са умирали доста такива птички, защото сами виждате колкото са крехки. Ако някой бъде заловен със такава защитена птичка Министерството я отнема, а нарушилият правила отива в Азкабан за известно време. Естествено никой не е престоявал повече от пет години за подобно провинение, а най - леко са минавали с предупреждения, глоби или нещо такова. Птицата снася малки ярко червени яйца. Златните им пера и яркочервените им блестящи очи, както и яйцата им, стават цел на много магьосници и започва масово преследване на птиците, което обаче за щастие министерството успява да спре. Сега сниджетите са защитен вид. Дълго време беше интересно за какво всъщност са били нужни перата и очите на птицата освен за някакви окрашения, защото дълго време се смяташе, че тези птици нямат никакви магически способности освен удивителната си скорост. Перата им не се използват за направата на пръчки, но заедно с очите и яйцата... Е,това вече ви е за домашно.Поразтършувайте се из библиотеката и намерете за какво са служели.Аз няма да ви кажа-тя се засмя-Искам вие да ми кажете.Ако не намерите-няма да ви отнемам точки.Давам ви срок от една седмица-мисля,че е достатъчно.Тоест до неделя вечерта имате време за това.А сега,ако нямате въпроси,а вие никога нямате въпроси,може да си заминавате.
Елизабет прибра птичката в клетката и с магия я придвижи.

П.П.Който иска може да пише пост какво прави в часа...Абе някакъв пост свързан с часа.Ще дам точки


Идеята за домашно е вие да си измислите-отворете фантазията си и измислете нещо.Ако ми харесат много,получавате и бонус.Успех!
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Нейтън Скот
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Нейтън Скот


Male
Брой мнения : 495
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeПон Яну 05, 2009 7:23 pm

Нейтън стоеше и слушаше урока с интерес. Уроците по Грижа за Магически Създания не бяха толкова скучни, като уроците по някои други предмети. Момчето много харесваше този предмет и даваше всичко от себе си за, да може да покаже уменията си и да получава добри оценки. Миналият урок беше много интересен, но също така много труден и на домашното той беше получил Приемлив. ''Трябва да оправя оценката си'' каза си Нейтън, като не откъсваше очи от Сниджетите, които бяха много красиви птички. Наистина много приличаха на Сничовете. Полянката му навяваше лоши спомени и не се чустваше много добре там. Близо до тази местност в Забранената гора, бяха убили Шпроте. Момчето още не можеше да излезе от стреса, който беше приживял. Рейвънклоуецът погледна към приятелката си, която стоеше близо до него. Момичето изглежда не беше толкова притеснена, сякаш това не се бе случвало никога. Но какво ли беше чуството да умреш? -Питаше се постоянно Нейтън. Знаеше, че е виновен за смъртна на Шпроте. Чустваше се като глупак, в очите и. Чустваше се виновен. Не биваше да ходи в гората онази нощ не трябваше да казва и на Джесика. Той отново извърна погледа си към Шпроте, която му се усмихна. ''Дали ми е сърдита'' каза си Нейтън. След малко Ланистър прключи с урока, който преподаваше. Домашното не му се строи толкова трудно, но всичко зависеше от това, какво щеше да намери в библиотеката относно Сниджетите.
-Е, някой има ли въпроси? -попита преподавателката, но не се чу никакъв отговор от страна на учениците. -Е, добре тогава. Има още малко време докато свърши часа, можете да си приказвате, а аз ще ви слушам. -Изсмя се преподавателкята, а след нея и учениците.
Нейт огледа учениците, които бяха на полянката. Джесика стоеше до Фред, където беше винаги. Двамата си приказваха. Рейвънклоуецът погледна отново към Шпроте с предпазлив поглед. Не я беше заговарял от миналата вечер, когато беше станал инцидента. Ако не беше Хипогрифът Илиус, можеше да загинат всички, които бяха в гората, за това Нейтън беше благодарен и на проф.Ланистър, която ги беше научила, как да се отнасят с тези невероятни същества, но разбира се преподавателката не знаеше за това. Нейтън тръгна предпазливо към Шпроте, която се бепе отдалечила малко и си приказваше с едно момичето от Хафълпаф.
-Шпроте...може ли да поговрим за малко? -попита отчаямо Нейтън
-Да, разбира се! -отвърна му момичето.
-Извинявай, че ще ти я отнема за малко! -обърна се Нейт към момичето от Хафълпаф.
Двамата се отдалечиха, възможно най-далече от ученици.
-Какво имаш да ми казваш? -попита Шпроте.
-Мила...знам, че съм виновен, за онова, което се случи снощи. Иска ми се да не беше ставало, иска ми се аз да бях на твое място, аз да умра вместо теб. Представям си как си се чуствала, даже аз усетих болката ти. Имаш право да ми се сърдиш. Чуствам се виновен за всичко...
Шпроте вдигна погледа си на горе и погледна Нейтън право в очите, и видя как една сълза се стичаше от неговите очи.
-Нейтън, ти не си виновен за всичко. Не ме уби ти, нали? -каза момичето, като избърса сълзите му с една кърпичка. -Ти направи всичко възможно, за да ме спасиш, и аз съм ти много благодарна за това. Не се чуствай виновен.
-Да, но ти не разбираш...идеята да отидем в гората беше моя, не трябваше да идваш и ти. Джесика не ти ли каза, какво съм видял?
-Да, каза ми. Аз се чуствах длъжна, да бъда с теб. Не можех да те оставя да отидеш в гората сам, като знаех, че може вече да не те видя никога.
Шпроте го прегърна, а след това устните им се сляха в целувка. Нейтън видя, че почти всички ученици ги наблюдават и се засмя.
-Обичам те. Дори и смърта няма да може да ни раздели! -каза той
-Знам! -отвърна му Шпроте. -Аз също те обичам.
Двамата се върнаха при останалите ученици. След малко Ланистър каза, че часът е свършил, а Нейт и Шпроте се запътиха към библиотеката, за да намерят информация за Сниджетите...
Върнете се в началото Go down
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 11:02 am

Елизабет стигна на полянката и там вече я очакваха децата.
-Здравейте,деца-усмихна се Ланистър-Днес ще изучаваме един крилат кон.
-Пегас!-възкликнаха няколко ученика
-Точно така.Това същество е широко познато от многобройните легенди,с които е свързано. Според древните гърци, пегас се е родил от мъртвото тяло на чудовището Медуза, след което отлетял при музите в планината Хеликон. Пегас бил магическо същество и когато ударил с копито от скалата бликнал изворът на вдъхновението – Хипокрене. Според легендите само един човек успял да опитоми чудното същество и това бил героят Белерофон. С помощта на пегас,Белерофон успял да победи ужасния звяр Химера. Това кара героя да се възгордее и да сметне, че може да стигне до небесното царство на боговете с този чудат кон. Но когато се опитал да стори това, Зевс жестоко го наказал, като подлудил пегас и го накарал да изхвърли ездача си. – Елизабет спря за момент, защото видя, че едно момиче бе вдигнало ръка. Тя само й кимна, с което й разреши да говори.
-А къде ще ни заведете да видим пегас? – попита леко стеснено момичето.Явно причината д апита беше,че не го виждат.
-О, днес никъде няма да ви водя.
Тъжен стон се изтъргна от групата, но професорката побърза да ги успокой.
-Няма да ходим никъде, защото пегас ще дойде при нас – тя се усмихна загадъчно. – Някой знае ли какво е това? – в едната си ръка жената измагьоса издължен, златен предмет.
-Флейта – предположи едон от децата.
-Магическа флейта – уточни професорката. Тя допря инструмента до устните си и започна да свири. Колкото и да напрягаха слух, обаче, децата не чуваха нито звук.
-Май е развалена – заяви един слидеринец.
Ланистър само го стрелна с орловия си поглед, а после остави флейтата на стана. Някъде дълеч в небето се чуваше силен плясък от крила. Учениците вдигнаха очи, за да видят най-прекрасната гледка. Едър бял кон с изящни искрящо бели крила се бе устремил право към тях. Той направи едни широк кръг около главите на децата, а после се сниши и се приземи плавно до Елизабет, поставяйки муцуната си върху рамото й. Жената само погали нежно муцуната му и му подаде в шепа една бучка захар.
-Магическата флейта е много удобно средство, за да се убочават най-често пегаси, но и много други подобни на тях същества, включително еднорози, тестроли и дори хипогрифи. Тоновете са в област, която човешкото ухо не може да улови, но за сметка на това се разпространява много бързо на големи растояния и дори от километри този приятел тук може да ме чуе, че го викам.
-А като е пуснат няма ли опасност да си отлети на някъде? – запита едно момиче.
-Не. Исис е пегас който съм обучавала от съвсем малък. А пегасите се славят със своята безусловна вярност, на този който може да спечели симпатийте им. Но нека караме по плана си, защото времето ни напредва.Пегасите са винаги снежнобели, с изключително редки изключения. Като видите черен кон с крила, това е съвсем отделен вид, който е по-близък до еднорогът, от колкото до пегас. Не трябва да се подвеждате от спокойния нрав на Исис, защото това ще е голяма грешка. Пегасите са много непредсказуеми същества и имат често силно избухлив характер,когато са по-млади. Общоприета представа, че пегас е спокойно и кротко същество съвсем не е така. Също като обикновените коне, пегасите са лесно плашливи, а веднъж наплашени, могат да бъдат много опасни. Друго много важно за тях, е че те са единствените конеподобни, които не се движат на стада. Дори семейните двойки при пегаса са много рядко срещани и се задържат за съвсем кратък период от време. Пегас е тревопасно създание, но както видяхте никога няма да ви откаже бучка захар или бучка сол, както и пресни плодове и зеленчуци. Също като при обикновените коне.,периодът на износване на плода е 13 месеца, малкото се ражда напълно развити, виждащо и чуващо. То остава при майка си от 9 до 15 месеца, през което време най-трудният урок който трябва да усвой е летенето. Днес пегас е широко разпространен на всички континетни, защото той се приспособява лесно към всякакъв климат, Няма притенции във вида на храната, обучава се лесно, стига да се преоодолее опърничавят му нрав.
-Сега можете да дойдете и да погалите Исис или ако ви се сика дори да го пояздите.


П.П.Пишете РП.Нямате домашно.
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
nimphadora_tonx
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
nimphadora_tonx


Female
Брой мнения : 130
Age : 31
Местожителство : София
Registration date : 13.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 4:24 pm

Пегас прибягваше в лек тръс на поляната,където беше класът.Професор Ланистър го повика при себе си и децата се струпаха около нея и снежнобелия крилат кон.Беше толкова красив и изящен...като ледена скулптура,в него имаше някаква грация.Учениците много се вълнуваха,за пръв път виждаха пегас.Всички изявиха желание да го погалят.Шпроте се приближи до него,пое няколко бучки захар от преподавателката и ги поднесе към бялата му муцуна.Погали го,а Исис подгъна коленете на белите си предни копита.
-Мисля,че ще ви позволи да го яхнете,госпожице Каулиц - каза професор Ланистър с усмивка
Но момичето поклати глава уплашено и се отдръпна назад...
Върнете се в началото Go down
Spunk
Ученик от Грифиндор-1 курс
Ученик от Грифиндор-1 курс
Spunk


Female
Брой мнения : 499
Age : 29
Местожителство : Forks (:
Registration date : 17.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 5:02 pm

-Е, добре това госпожице Каулитц. - каза учителката. - Хайде, останалите !
Бела седеше малко по- встарни от останалите.
-Соун! - усмихна се учителката. - Ела тук.
-Но...
-Хайде.
Бела погледна колебливо, искаше и се да го погали, но и беше някак дискомфортно, но въпреки това се приближи.
-Соун, не съм очаквала от теб да се страхуваш. - отбеляза професора.
-Не се страхувам. - промърмори Бела.
-Хайде де, Изабела!Ела тук.
Бела направи една малка крачка на пред след което се ядоса на себе си и закрачи бързо до професорката и пегаса.
-Хайде, погали го. -усмихна се учителката.
Животното гледаше Бела с любопитни очи.Бела подаде ръка и погали животното.
-Добре. - усмихна се учителката. -Харесва те.Искаш ли да го пояздиш? - попита учителката.
Бела само кимна, нямаше желание да се излага със `страха си`.
Пегас залегна и позволи на Бела да го яхне.Момичето уви ръцете си около шията на животното и се хвана здраво. То разпери големите си криле и се издигна във въздуха.Бела погледна на долу.Земята и поляната с ученици все повече се отдалечаваха, а професорката само се усмихваше и махаше от долу.
След като Бела направи няколко обиколки с пегаса над поляната, професорката свирна с флейтата и животното веднага се насочи към поляната.
След като Бела слезе от Исис, доволна от себе си, и изобщо, беше и харесало, учителката я поздрави:
-Браво, Бела!
Момичето кимно и се отдръпна за да даде път на другите.
Върнете се в началото Go down
Нейтън Скот
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Нейтън Скот


Male
Брой мнения : 495
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 5:10 pm

Нейтън стоеше в групичката на Рейвънклоу и с любопитство наблюдаваше Пегаса. Първокурсникът беше чел много интересни факти за Пегасите и му се струваше, че това е едно от най-невероятните същества в магическия свят. След като Шпроте нахрани създанието се върна до Нейтън. ''Страх от високо'' каза си на ум момчето, като погледна към Шпроте, която му се усмихна. Първокурсничката имаше страх от високо, за това не искаше да поязди Пегаса. Нейтън беше разбрал това, чрез съчуствието си.
-Е, кой ще е следващия? -попита проф.Ланистър с широка усмивка.
Нейтън излезе плахо на пред. Искаше да опита да нахрани това прекрасно същество.
-А, г-н Скот...отново вие! -засмя се преподавателката, а Нейтън и се усмихна.
Момчето взе две бучки захар и една ябълка. Първокурсникът тръгна към Пегаса, за да го нахрани. До сега беше яздил Хипогриф и не го беше страх, да опита да поязди и Пегаса.
-Заповядай! -каза той на съществото и подаде двете бучки захар към устата му, а след това и голямата ябълка.
-А искате ли да го пояздите? -попита Ланистър, а Нейтън и кимна в знак на съгласие.
Момчето се качи внимателно въррху гърба на Пегаса, като внимаваше да не нарани крилата му, които бяха много нежни. След малко летящия кон разпери криле и се издигна в небесата. Чуството беше невероятно. Нейтън не изпитваше страх от високо, за това не се притесняваше. Рейвънклоуецът се беше хванал здраво за гривата му, като гледаше всичко под тях. Местноста в училището, погледната от високо беше още по-невероятна. След малко отново се приземиха в забранената гора, а Рейвънклоуците бяха много радостни.
-Е, браво г-н Скот. -каза Ланистър и се усмихна, като подакни някой друг ученик.
Нейтън се върна при Рейвънклоуците и започна да разговаря тихо с приятелите си.
Върнете се в началото Go down
krischeto_radcliffe
Ученик от Грифиндор-1 курс
Ученик от Грифиндор-1 курс
krischeto_radcliffe


Female
Брой мнения : 569
Age : 33
Местожителство : Somewhere...
Registration date : 13.11.2008

Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitimeСря Яну 07, 2009 8:45 pm

Потър стоеше и гледаше отстрани докато приятелите и се справиха блестящо със задачата.
- Професоре - каза момичето и пристъпи напред...
- Да,Потър ?
- Искам да опитам и аз - каза колебливо момичето.
- Заповядай - каза учителката.Рейчъл пристъпи няколко крачки колебливо,след което въздъхна и закрачи смело до животното.Тя подаде плахо ръката си...
- Браво госпожице Потър - усмихна се професора,докато Рейч галеше живтното с усмивка. - Искаш ли да го пояздиш ?
- Ъм..да - каза Потър.
Животното се наведе за да успее момичето да се качи на гърба му и след като Рейчъл се качи и се хвана здраво,то полетя.Първите няколко секунди момичето стоеше със затворени очи,после когато ги отвори и погледна надолу видя професора и класа които изглеждаха толкова дребни от високо.Момичето преглътна и страха 'и изчезна,тя с усмивка летеше в небето наслаждавайки се на гледката от гърба на Пегаса.Потър кръжеше на гърба на животното,което направи още няколко обиколки и след като учителката го привика с флейтата.Слизайки от гърба на Пегаса Рейчъл си мислеше колко страхотно е да летиш из небесата на гърба на животното.Момичето се усмихна доволно от преживяното...
- Браво Потър - усмихна се учителката,а момичето кимна.Професора продължи да подканва другите ученици,а Рейчъл се върна при Грифиндор,където заедно с Бела заобсъждаха развълнувани летенето в небесата...
Върнете се в началото Go down
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile
Sponsored content





Поляната Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Поляната   Поляната Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Поляната
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter World :: Учебните предмети :: Грижа за магически създания-
Идете на: