Harry Potter World
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Harry Potter World

Virtual magic world.
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Първи Урок: Отвари(Въведение)

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Нейтън Скот
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Нейтън Скот


Male
Брой мнения : 495
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Първи Урок: Отвари(Въведение) Empty
ПисанеЗаглавие: Първи Урок: Отвари(Въведение)   Първи Урок: Отвари(Въведение) Icon_minitimeСря Дек 03, 2008 10:23 pm

Джеймс влезе в кабинета, където вече бяха пристигнали учениците, и го очакваха с нетърпение. Мъжът затвори вратата зад себе си, усмихна се на учениците и заговори с весел акцент:
-Добър ден ученици! Да ви се представя, казвам се Джеймс Лафърти, и ще ви преподаам по Отвари. Надявам се този предмет да ви хареса, уверявам ви, че няма да срещнете абсолютно никакви трудности. -Усмихна им се той.
Учениците му се усмихнаха, а той продължи да говори:
-А сега нека да преминем към нашият първи урок. -каза той, след което се приближи до черната дъска и записа с ясния си и красив почерк.

Първи Урок
Отвари(Въведение)



Джеймс седна зад писалището си, погледна към учениците, които бяха вперили поглед в него и с нетърпение очакваха да чуят урока.
-Отварите са магия, приложена в течно агрегатно състояние. -каза Джеймс -Както всички знаете, за унищожаване ма злото, не е нужно само заклинание, изискват се и отвари. Има най-различни видове отвари, познати в нашия свят. Отварите се калсифицират в следната таблица:
Положителни - Използват се само за добро
Отрицателни - Използват се само за зло
Неутрални - Използват се и за добро и за зло

[i]Джеймс вдигна глава към учениците и продължи с бодрия си глас:
-Днес ще ви дам мъничко домашно, на което се надявам да ми отговорите правилно. Следващият час, ще можете да приготвяте отвара. Ето го и домашното ви:

''Класифицирайте ми следните отвари''

1.Смъртносна Отвара - Слаб
2.Лечебна Отвара - Слаб
3.Любовен Елексир - Приемлив
4.Сънотворен Елексир - Надхвърлящ Очакванията
5.Димна Отвара - Изключително

-Първите две отвари са за слаб. Трите са за Приемлив, Четирите за Надхвърлящ Очакванията, а ако отговорите на всичко правилно, получавате изключителен. Пожеалвам ви успех, домашните пращайте по Лична сова, ако имате въпроси ги задавайте...
Върнете се в началото Go down
Симс
Ученик от Слидерин-1 курс
Ученик от Слидерин-1 курс
Симс


Female
Брой мнения : 449
Age : 30
Местожителство : Добрич
Registration date : 14.11.2008

Първи Урок: Отвари(Въведение) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи Урок: Отвари(Въведение)   Първи Урок: Отвари(Въведение) Icon_minitimeСря Дек 03, 2008 10:29 pm

Симс вдигна ръка.Не й беше станало много ясно домашното.
-Кажете госпожицее...
-Даркхаус-отговори бързо момичето-Искам д апопитам какво значи да ги класифицираме тези отвари?Трябва д аразкажем з атях или...?-запита момичето
Върнете се в началото Go down
http://invierio.fantasyboard.net/forum.htm
Нейтън Скот
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Нейтън Скот


Male
Брой мнения : 495
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Първи Урок: Отвари(Въведение) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи Урок: Отвари(Въведение)   Първи Урок: Отвари(Въведение) Icon_minitimeСря Дек 03, 2008 10:40 pm

Джеймс се усмихна на момичето, след което я погледна и заговори с ясен глас:
-Да ги класифицирате, означава да ги подредите в таблицата която ви дадох.
Положителни
Отрицателни
Неутралн

-Както знаеш положителните се използват за добро, отрицателните за зло, а Неутралните и за двете, или не се знае какъв ще е ефекта им...Ще ти подскажа малко, вземи например ''Серум на Истината'' Тази отвара е неутрална, защото се използва и в двата случая...надявам се да сте ме разбрала г-це Даркахаус. Успех!
Върнете се в началото Go down
Нейтън Скот
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Ученик от Рейвънклоу-1 курс
Нейтън Скот


Male
Брой мнения : 495
Age : 30
Registration date : 01.12.2008

Първи Урок: Отвари(Въведение) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи Урок: Отвари(Въведение)   Първи Урок: Отвари(Въведение) Icon_minitimeПон Дек 08, 2008 1:38 pm

Учениците се бяха настанили по местата си, и си говориха тихо, докато чакаха преподавателя по Отвари, да влезе в стаята. Джеймс закъсняваше за часа си. Той бързо влезе в помещението, като тичаше от учителската стая до там, а мантията му се развяваше. Мъжът се усмихна на учениците, седна пред катедрата си и заговори:
-Добър ден, съжалявам за закъснението, но имах важна работа която трябваше да свърша, извинете, че трябваше да ме чакате толкова дълго. А сега готови ли сте да започваме с урока? -попита той.
-Професоре, днес ще приготвяме ли отвара? -каза нетърпеливо едно момче.
-Не, размислих и реших, че трябва да си поговрим още малко за отварите.
Учениците се намръщиха, но Джеймс им каза, че в Сряда вече ще може да приготвят отвари, и настроението им се подобри.
-А сега, запишете си:

Първи Урок
Продължение


Джеймс се облегна на стола си, и заговори:
-Миналият час, говорихме за Отварите. Това е един вид магия, който се прилага в течно агрегатно състояние. Също така говорихме и за класифицирането на отварите. Много съм доволен от домашните ви. А сега да преминем към урока!
-Днес ще говорим за видовете отвари. -каза Джеймс. -Запишете си:
-Метаморфозни
-Елексири
-Серуми
-Мехлеми
Трябва да знаете, че съставките на една отвара, не могат да се разпознаят, освен ако не са прочетени от някъде. Също така, трябва да добавяте съставките по реда в който трябва да се слагат, защото ако не го правите, отварата няма да действа, и може да доведе до фатални последици! Това е едно от най-важните неща, които трябва да знаете за отварите. А сега да преминем към видовете отвари. Най-важното нещо за една отвара са нейните съставки. Може ли да ми отгови някой на въпроса - Ако поискам да се превърна в някакво животно или призрак, какви съставки трябва да използвам. От въпроса ми си личи, че говоря за метаморфозните отвари!
В стаята настана пълна тишина. Учениците стояха на местата си и се притесняваха дали да вдигнат ръка за да отговорят на въпроса.
-Е, не се притеснявайте де, та нали за това съм тук - за да ви науча. -усмихна им се Джеймс, след което продължи с урока:
-За да се превърна в животно или призрак или там каквото и да е, трябва да използвам съставка от смото животно, а ако искам да се превърна в призрак, трябва да смеся разтителни съставки с восък. По-късно ще ви дам, таблицата с восъка, за да знаете. Е, това е урока за днес, надявам се да сте ме разбрали. Домашно нямате, до скоро. -каза Джеймс и излезе от стаята...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Първи Урок: Отвари(Въведение) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Първи Урок: Отвари(Въведение)   Първи Урок: Отвари(Въведение) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Първи Урок: Отвари(Въведение)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Отвари
» Кабинета по Отвари
» Отровната Айви-Забранени отвари и отрови
» Урок №1
» Урок №2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Harry Potter World :: Учебните предмети :: Отвари-
Идете на: